Profesionalna orijentacija - obuka mentorskih škola 9. - 11. mart 2012

U okviru obuke za mentorske škole, u Regionalnim centrima za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju u Nišu i u Smederevu, u protekla tri dana održana je obuka za Modul 1: Profesionalna orijentacija –osnaživanje mladih kroz samospoznaju (647) i Modul 2: Profesionalna orijentacija – osnaživanje mladih informisanjem o zanimanjima, karijeri i putevima obrazovanja (646).

Jako motivisani i spremni na rad u okviru Programa, petočlani timovi iz Mentorskih osnovnih škola i po tri koordinatori RC / CSU, uz pomoć trenera Dragane Bošnjak i Mirjane Radojević u Smederevu, odnosno Slađane Golubović i Valentine Rančić u Nišu, prošli su niz radionica, produbili svoja znanja u okviru profesionalne orijentacije, podelili svoja iskustva sa kolegama, a od njih, sa druge strane, čuli drugačije i nove ideje.

Iako je na seminarima bili prisutno 6, tj 7 škola, činilo se da su svi zajedno jedan veliki tim, što je svakako i ideja celog Projekta; da se zajedničkim snagama sprovede izuzetno kompleksan Program i na taj način pomogne učenicima, pre svega osmog razreda, u odabiru pravog puta za nastavak školovanja.

Mentorske škole će se ponovo okupiti 23. marta na nastavku obuke.